wtorek, 29 marca 2011

Założenia projektowezałożenia projektowe do wykonania kukiełek do spektaklu Brzydkie kaczątko ( teatr Groteska ), projekt: Paweł Pawlak

Założenia projektowe są bardzo ważnym elementem w projektowaniu - to na podstawie spisanych przez nas informacji bazujemy w naszej pracy. Należy postawić jak największą ilość pytań i znaleźć na nie odpowiedzi - im więcej wiedzy mamy możliwość zebrać, tym trafniejszy projekt w stanie powstać. Jakie stawiać pytania?
Ot, choćby, kto będzie użytkować nasz produkt? Osoba dorosła, dziecko, czy osoba niepełnosprawna? Jakie są jej przyzwyczajenia, sposób życia przyszłego odbiorcy? Takie podstawowe informacje są niezbędne aby przyszły produkt był funkcjonalny i trafił w "gusta" użytkownika. Dobrze jest też zdobyć wiedzę na temat materiałów i technologii w jakiej będzie wykonywany przedmiot. Przy założeniach projektowych należy mieć również na uwadze zamożność odbiorcy, tzn. ile produkt ma kosztować przeciętnego pana K. Dlatego założenia projektowe należy tworzyć z ogromną pieczołowitoscią.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz