niedziela, 19 grudnia 2010

Prezentowanie...

Szukając inspiracji dla prezentów dla najmłodszych - a zabawki wydają się najlepszym dla nich choinkowym podarunkiem -  na zaprzyjaźnionej Kikimowrowej stronie znaleźliśmy podpowiedź, gdzie i jakie można i warto znaleźć - a wszystko w pięknej publikacji ALE ZABAWKI:

Autorki Anna Maga i Katarzyna Rokosz opowiadają w nim o zabawkach dawnych i współczesnych – o wszelkich lalkach, misiach, klockach, układankach, samochodzikach. Jednak nie patrzą na nie tylko jak na rzeczy służące rozrywce najmłodszym, ale jak na projekty artystyczne i obiekty sztuki. Możemy przeczytać więc o wybitnych artystach, którzy zaprojektowali zabawki, jak chociażby Jan Kurzątkowski, czy Antoni Kenar. Z publikacji dowiemy się także jakimi klockami bawili się nasi rodzice i dzięki komu mamy popularną grę „Superfarmer”. Obok tego znalazł się przegląd współczesnych firm oferujących designerskie i kreatywne zabawki. Co ciekawe wiele z nich jest bezpośrednim nawiązaniem do tych opisanych na wcześniejszych. Szczególnie pod kątem użytych materiałów.
Ale zabawki, Anna Maga, Katarzyna Rokosz, Wydawnictwo BOSZ, publikacja z okazji wystawy „Ale zabawki” w Muzeum Narodowym w Warszawie, do obejrzenia na:


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz